26 February 2016

BIO PLANÈTE Takes You to the Philippines – Polish Version


Olej Kokosowy Bio Planete obchodzi dziesięciolecie!

W 2016 roku mamy prawdziwy powód do świętowania: dziesięciolecie oleju kokosowego virgin. Nadszedł więc czas aby przyjrzeć się bliżej temu egzotycznemu specyfikowi o wszechstronnym zastosowaniu.

Jako jedna z pierwszych olejarni, Bio Planete już w 2006 roku wprowadziła organiczny olej kokosowy virgin na rynek niemiecki. Wtedy nie była to wcale tak oczywista decyzja ale właścicielka olejarni, Judith Moog była przekonana, że nowy produkt odniesie sukces. Tak też się stało. Dzisiaj naturalny olej kokosowy Bio Planete jest dostępny praktycznie w każdym sklepie specjalistycznym z żywnością ekologiczną, mało tego - ciężko sobie wyobrazić sklep ekologiczny bez oleju kokosowego Bio Planete na półce.

Źródłem sukcesu oleju kokosowego Bio Planete jest z pewnością wysoka jakość. Olej jest delikatnie tłoczony ze świeżych, filipińskich, organicznych kokosów – wyłącznie mechanicznie, bez użycia procesów chemicznych. Nie jest rafinowany, wybielany, dezodoryzowany ani odwadniany. Pyszny zapach świeżych kokosów i szczególny, aromatyczny smak, potwierdzany jest analizami sensorycznymi, które odbywają się regularnie po zakończeniu procesu produkcyjnego. Jego czysty, biały kolor, marmurkowa struktura, delikatnie topniejąca konsystencja to dowody najwyższej jakości. Tłocznia Bio Planete zapewnia doskonałą jakość dzięki surowym kontrolom jakości, zarówno wewnętrznym jak i zewnętrznym.

W 2014 roku Bio Planete, jako pierwsza firma wprowadziła procedurę pakowania próżniowego w celu zachowania długiego okresu trwałości. Papierowa pieczęć oraz charakterystyczny dźwięk przy pierwszym otwarciu słoika gwarantują, że olej przyjechał z naszej tłoczni w bezpiecznym, nienaruszonym stanie.

Długotrwałe partnerstwo na uczciwych warunkach

Niezmiennie wysoka jakość oleju kokosowego Bio Planete jest również wynikiem długotrwałego partnerstwa opartego na uczciwości i zaufaniu. Obecnie około 600 drobnych rolników na Filipinach uprawia ekologiczne palmy kokosowe. „Współpracujemy z drobnymi gospodarstwami na uczciwych warunkach, całkowicie ufając ich wiedzy i doświadczeniu. Dlatego chcemy je wspierać i wzmacniać ich niezależność”, mówi Judith Moog, która stawia na rolnictwo ekologiczne. „Plantacje palm kokosowych zostały zniszczone przez tajfun w 2014 roku. Mimo, iż musieliśmy się borykać z problemami z dostępnością surowca, kontynuowaliśmy współpracę, ponieważ uczciwe partnerstwo ma dla nas ogromne znaczenie”, dodaje. Bliska współpraca ma na celu wspieranie rozwoju lokalnych drobnych struktur rolnych. Rolnicy otrzymują lepsze wynagrodzenie za ekologicznie uprawiane kokosy niż za orzechy konwencjonalne, dzięki temu zapewniają godziwy byt swoim rodzinom i lepsze warunki pracy.

Bio Planete odwiedza Filipiny w rocznicę oleju kokosowego

Pragniemy wykorzystać tę wspaniałą szansę jaką jest jubileusz, by zaprosić wszystkich naszych Klientów do podróży na Filipiny. W krótkim filmie można zobaczyć jak wygląda uprawa ekologicznych kokosów, jak się je zbiera i w jaki sposób są przetwarzane na olej kokosowy. Możemy też lepiej poznać życie i pracę lokalnych rolników. Film portretuje radość oraz pasję ludzi stojących za naszym olejem kokosowym.Od roku 2010 produkty Bio Planete dystrybuuje w Polsce firma Bio Planet S.A., która posiada w stałej ofercie 35 olejów o zróżnicowanych cenach, zastosowaniach i walorach smakowych. Oprócz oleju kokosowego, który dostępny jest aktualnie w czterech gramaturach (w sprzedaży również wersja bezwonna), na półkach krajowych sklepów ekologicznych znaleźć można klasyczne oliwy z oliwek, olej rzepakowy i słonecznikowy oraz bardziej egzotyczne produkty, takie jak olej z konopi, olej z miąższu awokado, olej z prażonych migdałów, olej z krokoszu a także najnowsze kreacje olejarni Bio Planete: olej z czarnuszki, chia i sacha inchi.

Bio Planet S.A. *
Wilkowa Wieś 7, 05-084 Leszno
Tel. (+48) 22 725 68 05
old.bioplanet.pl- The German newspaper Lebensmittel Zeitung names BIO PLANÈTE one of the top brands of 2016
- BIO PLANÈTE Takes You to the Philippines – Macedonian Version
- BIO PLANÈTE Coconut Fat Mild 1 Liter Jar Is Now Available
- Happy Birthday!
- BIO PLANÈTE Takes You to the Philippines – Polish Version
- BIO PLANÈTE takes you to the Philippines in its new video
- New Vitality Oils Chia, Sacha Inchi & Black Cumin
- BIO PLANÈTE takes you behind the scenes of Fair Trade
- Huilerie Moog introduces its new BIO PLANÈTE logo
- BIO PLANÈTE Fraîcheur Olive Oil 2014
- A statement regarding potential delivery problems of BIO PLANÈTE Coconut Oil
- Moog Oil Mill celebrates its Anniversary
- BIO PLANÈTE Crowned with “Organic Trademark of 2014”
- Our New Manufactory Atelier in Saxony’s Cradle!
- All New & Brilliant Design for Our Classic Olive Oils
- Olive Oil for Cooking & Frying
- Our new enhanced flaxseed oil virgin
- BIO PLANÈTE adds color to the oil shelf!
- Now official Fair Trade certified- our Apricot Kernel Oil from Turkey
- NEW: Apricot Kernel Oil & O’range
- Organic Camelina Oil
- Olive Oil Cuvée Limitée « Vallée des Baux-de-Provence »
- Bio Planète is Organic Brand-of-the-Year 2012
- Ölmühle Moog has extended its gourmet oil assortment by poppy seed and macadamia nut oil
- Our latest addition: Avocado oil
- Grande Finesse gift box edition 2010
- GREAT TASTE AWARD GOLD* for Bio Planète
peanut oil and rapeseed oil

- Organic & Fair
- Mixed Double for Pure Delight
- 2009: Bio Planète is Going to Celebrate ’ Join Us!
- Bio Planète Sunflower Oil ’ Winner of DLG Award 2009 (Organic Edible Oil)Legal notice

BIO PLANETE - F.J. MOOG SAS - Route de Limoux 11150 Bram (F) - T +33 (0)4 68 76 70 60 - F +33 (0)4 68 76 70 69 - info@bioplanete.com